HÜDA PAR’dan Hopa mesajı

8 kişinin hayatını kaybettiği ve 17 kişinin de yaralandığı Artvin’in Hopa ilçesinde ki sel felaketi ile ilgili olarak HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu bir mesaj yayınladı.

Hopa'da 8 vatandaşın hayatını kaybetmesi ve 17 vatandaşın da yaralanması olayı ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu olayı teessüfle öğrendiğini dile getirerek, "24 Ağustos Pazartesi günü, Artvin ilimizin Hopa ilçesinde geceden başlayan etkili yağışlar sebebiyle 6 vatandaşımızın heyelanda, 2 vatandaşımızın da selde olmak üzere toplam 8 kişinin hayatını kaybettiğini; 17 vatandaşımızın yaralandığını ve bir küçük çocuğumuzun da şu an kayıp olduğunu teessüfle öğrenmiş bulunmaktayım." İfadelerini kullandı.

Hayatlarını kaybedenlere rahmet, yakınlarına da baş sağlığı dileyen Yapıcıoğlu şunları kaydetti:

"öncelikle, hayatlarını kaybeden Hacer Kara (56), Altan Kara (60), Funda Toksoy (41), Sabri Acıbadem (41), Nermin Demir (59), Emniyet Gedik (55), Ünsal Gedik (41) ve Erdal Eren Gedik (17)'e Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına da başsağlığı diliyorum.

Yaralı olanlara acil şifalar dileyen Yapıcıoğlu, kayıp olan 5 yaşındaki çocuğun bir an önce sağ salim bulunmasını temenni ederek, "Yaralı olan kardeşlerimize Allah'tan acil şifalar diliyor ve şu an kayıp olan 5 yaşındaki Taha Su adındaki çocuğumuzun da bir an önce sağ salim bir şekilde bulunup ailesine teslim edilmesini temenni ediyorum." dedi.

Afette mağdur olan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğine dikkat çeken Yapıcıoğlu, "Ayrıca afette mağdur olan vatandaşlarımızın yaralarının bir an önce sarılmasını, zarar ve ziyanlarının da karşılanmasını bekliyoruz." İfadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler