Batman'da çıkan yangında iş yeri yanan esnafı ziyaret eden HÜDA PAR İl Başkanı ve beraberindeki heyet geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Batman merkez Meydan Mahallesi Gülistan Caddesi üzerinde, Abdulkadir Altsoy'a ait ayakkabı dükkânı dün gece saatlerinde bilinmeyen bir neden ile çıkan yangında kullanılamaz hale gelmişti.

Olay üzerine iş yeri yanan esnafı ve komşularını ziyaret eden HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin ve beraberinde bir heyet, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Şahin, "Esnaf kardeşlerimizin işyerlerinin çıkan yangında yandığını duyduk ve kendilerini ziyaret ettik. Geçmiş olsun diyoruz. Allah-u Teâlâ beterinden korusun. Tek tesellimiz olayda can kaybının yaşanmamasıdır. Esnafımızın, bölge şartlarından dolayı zaten işleri durgun olduğunu, istenilen seviyede olmadığını biliyoruz. Bunun üzerine böyle afetler, musibetler de yaşanınca maalesef zararlar ve mağduriyetler daha da katlanıyor." ifadelerini kullandı.

"Yetkililer, esnaf kardeşlerimize gereken destek verilmeli"

Esnafın yaşadığı bu tür mağduriyetlerin giderilmesi için yetkililerin destek vermesi gerektiğini belirten Şahin, "Sosyal Devlet anlayışı gereği esnaf kardeşlerimize gereken desteğin verilmesi yaşanan mağduriyetler azaltacaktır." dedi. (M. Fatih Akgül- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler