İBB'den yağış miktarı ve fırtına açıklaması

​İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hayatı olumsuz etkileyen şiddetli yağış ve fırtınanın miktarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yağışların çok etkili olduğunu, 18 Temmuz'da 45 dakikada yaklaşık 50-60 kilogram yağışın, bugünkü yağışta ise 20 dakikada fırtına ve dolu ile birlikte 30-40 kilogram arasında yağışın kaydedildiğini bildirdi.

Fırtına nedeniyle 228 ağaç devrildi (saat 21.00 itibari ile) 88 çatı uçması meydana geldi. Yağış il genelinde farklı bölgelerde 20-25 dakikalık sürelerde etkili olmuştur.

Yağışın il genelinde farklı bölgelerde 20-25 dakikalık sürelerde etkili olduğu kaydedilen açıklamada, Meteoroloji istasyonlarından kaydedilen yağış miktarlarıyla ilgili şu bilgiler verildi:

Aksaray: 20– KG/M2

Akom: 25– KG/M2

Çavuşbaşı: 39- KG/M2

Yenibosna: 28– KG/M2

Merter: 32- KG/M2

Bostancı: 17 - KG/M2

Yağışla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, İSTAÇ, Park Bahçeler, Zabıta, AFAD ve Karayolları ekipleri su baskını ve göllenmelere müdahale etti.

Fırtınada ağır yara alan tarihi Çengelköy Çınarı'nın kurtarılması için İBB Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı özel ekip oluşturdu. Son yapılan tamimlere göre gece 03.00'tan itibaren İstanbul'da yeniden kuvvetli yağış bekleniyor. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler