İbrahim Kalın'dan AB'ye tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Afrin operasyonuyla ilgili AB’den gelen "endişeliyiz" açıklamasına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin Afrin operasyonuyla ilgili "endişeliyiz" açıklamasına tepki gösterdi.

Kalın sosyal medya hesabından "PKK/PYD/YPG söz konusu olunca birilerinin “endişe” beyan etmesi ve “savaş karşıtlığı” söylemine sığınması, bir çifte standarttır ve ikiyüzlülüktür. Bunlar Türkiye’yi asla yıldırmayacaktır." ifadeleriyle tepki gösterdi.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, operasyondan endişe ettiğini şu sözlerle dile getirmişti: "Birincisi insani nedenler. İnsani yardımların ulaştığından ve sivil halkın operasyondan etkilenmediğinden emin olmalıyız. Alandaki herhangi bir askeri operasyonun IŞİD karşıtı olduğundan da emin olmalıyız. Beni endişeye sevk eden diğer husus ise askeri operasyonlar Cenevre'deki görüşmelerin sürmesini olumsuz etkileyebilir." (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler