Katıldığı bir TV programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cinsel sapkınlıklar için "Bizim inancımıza göre bu sapkınlıktır. Aile yapımızı korumakla mükellefiz." dedi.

Boğaziçi Üniversitesinin önünde Kâbe'ye yönelik yapılan saygısızlığa tepki gösteren Soylu, cinsel sapkınlığın, bu toprakların hiçbir değeriyle örtüşmeyen ve tamamen Batı'nın Türkiye'ye pazarladığına vurgu yaptı.

Soylu "LGBT denilen, değerlerimizle hiçbir şekilde örtüşmeyen, bu toprakların hiçbir değeriyle örtüşmeyen, tamamen batının Türkiye'ye pazarladığı ideolojik grupları üniversitenin göbeğine oturtmuşlar. Senin Kâbe-i Muazzama ile ne işin var? Bu soruyu birisi sormuyor mu? Onları yapanların annesi, babası, ailesi yok mu? Bu ülkede her gün 5 vakit Ezan-ı Muhammed-i okunuyor kulaklarımıza. Ne oldu demokrasiye, saygıya, çoğulculuğa? İnsanların inandıklarına kışkırtıcı şekilde yaklaşım doğru mu?" diye sordu.

Aileyi korumakla mükellef olduklarının altını çizen Soylu, şunları söyledi:

"LGBT'yi dinimiz yasaklıyor. Bana göre sapkınlıktır. Ben inanan bir insanım. Bizim inancımıza göre bu sapkınlıktır. İki iki daha dört. Şimdi ben bu değerlendirmeleri yapmakla mükellefim. Aile yapımızı korumakla mükellefiz. İlk önce bir birey, bir ailenin mensubu olarak, aynı zamanda bu toplumun bir ferdi olarak ve bir Müslüman olarak bunu söylemekle mükellefim. Bunları anlatmakla da mükellefim. Dinim de bunu emrediyor." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler