İçişleri Bakanı Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırıda bulunulmasının ardından CHP tarafından yapılan "Gelmeden önce haber vermiştik." şeklindeki açıklamalara ilişkin, "Yalan rüzgârıyla karşı karşıyayız." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM'nin açılışının 99. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla verilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırıda bulunulmasının ardından CHP tarafından yapılan "Gelmeden önce haber vermiştik." şeklindeki açıklamalara ilişkin, "Yalan rüzgârıyla karşı karşıyayız." ifadelerini kullandı.

Soylu, "Muhtarın bilgisi ve haberi olduğunu söylüyorlar, muhtar açıklama yapıyor 'Haber yok.' diyor. Ailenin bilgisi olduğu söyleniyor, aile açıklama yapıyor, 'Bizim bilgimiz yoktur, artık bizi rahat bıraksın, biz dua etmek istiyoruz.' diyor. 'Elde sopalar vardı.' diyor, sopalarla ilgili kimsenin bir bilgisi, görgüsü veya böyle bir değerlendirme yok. İnanın bir yalan rüzgârı ile karşı karşıyayız. Ben bu yalan rüzgârından yoruldum." şeklinde konuştu.

Soylu, şöyle devam etti:

"Emniyete haber vermemiş, kaymakamlığa haber vermemiş, valiliğe haber vermemiş. Emniyetin açıklaması var. Deniyor ki açıklamada, 'Bizi şu saatte aradılar. Tutanaklar da bunlar. Bu iki saatte de bize söyledikleri, cenazeyle ilgili yerin bilgisi, şehit ailesinin irtibat bilgileri'. Biz sorduk, buraya gidecek misiniz? 'Hayır. Belli değil. Gidersek biz size haber veririz'. Bunlar istihareye yatılarak öğrenilecek hususlar değildir. Hepimiz bu konularda tecrübe ve bilgi sahibiyiz." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler