İçişleri: Saldırgan YPG'de eğitim aldı

İçişleri Bakanlığı, Ankara Kızılay Meydanı'ndaki bomba yüklü araç saldırısını yapan kadının kimliğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığı Ankara Kızılay Meydanı'ndaki bomba yüklü araç saldırısına ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada saldırıyı yapan kişinin 1992 doğumlu Seher Çağla Demir olduğu ve YPG içerisinde eğitim aldığı belirtildi.

Açıklamada, 13 Mart 2016 günü Ankara Atatürk Bulvarı üzerinde hareket halindeki bomba yüklü bir araçla otobüs durağında bekleyen halka yönelik gerçekleştirilen saldırının aydınlatılmasıyla ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde saldırıyı yapan kişinin, 1992 doğumlu Kars/Kağızman nüfusuna kayıtlı Seher Çağla Demir olduğu belirtildi.

Demir'in 2013 tarihinden itibaren PKK içinde yer aldığı, daha sonra Suriye'ye geçtiği ve burada YPG içerisinde eğitim aldığının tespit edildiği belirtilen açıklamada, konuyla ilgili soruşturmanın bütün yönleriyle devam ettiği ifade edildi.

Açıklamanın sonunda, "Bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen bu menfur saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terörle mücadele konusunda yürütülen çalışmalar aynı kararlılıkla devam edecektir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler