İdil'de katledilen HÜDA PAR'lılar bilerek hedef alınmış

Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Kozluca köyünde HDP’lilerce katledilen Muhammed Şerif Şimşek'in kasıtlı olarak hedef alındığı ortaya çıktı.

İdil ilçesine bağlı Kozluca köyüne giden HDP'lilerce katledilen Muhammed Şerif Şimşek (35) ve A. Celil Talayhan'ın (37) kasıtlı olarak hedef alındığı belirtildi.

Yaşanan tartışmanın ardından uzun namlulu silahla ateş açan HDP'li saldırganın nişan alarak Muhammed Şerif Şimşek'i önce başından vurdu, sonra da vücudunun farklı yerlerine ateş etmeye devam etti.

Daha önce de PKK'lilerin saldırısına uğrayan Şimşek'in Cizre İzzet Keser Caddesinde bulunan işyeri yakılmıştı.

İşyerinin yakılmasının ardından konuşan Şimşek, defalarca PKK'liler tarafından tehdit edildiğini belirterek "Dükkânım seçimlerden bu yana PKK'liler tarafından sürekli hedef gösteriliyor ve bana sürekli tehdit mesajları geliyordu. HÜDA PAR üye ve gönüldaşı olmamız hesabıyla bu bölgede huzur ve barış istemeyenler kalkıp böyle bir yola başvurdular." ifadelerini kullanmıştı.

Şimşek yaptığı çağrıda, "Kaos ve şiddetten beslenen PKK çetelerinin bu tür eylemlerle Kürt halkına zarar vermekten başka bir iş yaptıkları yoktur. Artık Kürt halkına zarar vermekten ve Kürtlerin kanı üzerinden siyaset yapmaktan vazgeçsinler." demişti.

Şimşek'in işyerinin yakıldığı haberini görmek için tıklayınız. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler