Batman'ın Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü Belde Belediyesine kayyum atandı.

Batman Valiliği'nden yapılan açıklamada, mevcut Belediye Başkanı Osman Karabulut'un hakkındaki dava dosyası nedeniyle görevden alındığı, yerine Beşiri Kaymakamı Sinan Aşcı'nın görevlendirildiği belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Batman ili Beşiri ilçesi İkiköprü Belde Belediye Başkanı Osman Karabulut hakkında, 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak' suçundan Batman 2. Ağır Ceza Mahkemesinin 2015/294 Esas sayılı dava dosyası derdest olduğu anlaşılmıştır. İkiköprü Belde Belediye Başkanı Osman Karabulut, hakkında devam eden adli işlem süreci göz önünde bulundurularak Anayasanın 127 nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47'nci maddesine istinaden İçişleri Bakanlığının 06 Aralık 2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmış; Belediye Kanunu'nun 45'inci maddesi uyarınca yine Belediye Kanunu'nun 46'ncı maddesi kapsamında Beşiri Kaymakamı Sinan AŞCI, İkiköprü Belde Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir." (M. Sait Çelik - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler