Şırnak'ta Kız İmam Hatip Lisesi, tanıtım çalışmalarına başladı.

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik olarak, okullarının tanıtımını yapıyor.

2014 yılında ilçede kurulan ilk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, tanıtım çalışmalarına başladı. Okulun rehber öğretmenleri ile müdür yardımcısından oluşan bir ekip, ilçe merkezi ve köylerdeki ortaokulları gezerek okulun tanıtımını yapıyor. Hazırladıkları el broşürlerini öğrencilere dağıtan ekip, öğrencileri okulları hakkında bilgilendirerek sorularını cevaplıyor.

Silopi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Rehber Öğretmeni Büşra Karasu, yaptıkları tanıtımın iyi sonuç vereceğini ve öğrencilerin önyargılarını giderdiklerini belirterek;

"Merkez ve köylerde bulunan okullara giderek, sekizinci sınıf öğrencilerine okulumuzun özellikle fiziki şartlarını ve ders yoğunlukları hakkında bilgi veriyoruz. Öğrencilerimizin derslerle alakalı ön yargıları vardı. İmam Hatip Liselerinde sadece dini derslerin olduğu, ya da İmam Hatip Lisesi mezunlarının sadece dini mesleklere yöneldiği gibi ön yargılar vardı. Biz bunu kırmak için okulları dolaştık." İfadelerini kullandı

İzlenimlerini aktaran Karasu, "Öğrenciler bizleri çok sıcak karşılıyor. Okulumuzu ve derslerimizi anlattığımızda oldukça aydınlandıklarını düşünüyoruz. Konu ile ilgili, akıllarını kurcalayan sorular varsa soruyorlar. Bu şekilde öğrencilerimizle mini bir toplantı yapmış olduk. İsteyen öğrencilerimizi aramızdan görmekten mutluluk duyacağız" dedi. (Ahmet Uçar - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler