İpekyolu Belediyesi  250 bin adet sebze fidesi dağıttı

İpekyolu Belediyesi ile İpekyolu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile ilçede sebzeciliği geliştirmek için 30 kırsal mahallede bulunan hanelere 250 bin adet sebze fidesi dağıtıldı.

İpekyolu Belediyesi ile İpekyolu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile birlikte yürütülen proje kapsamında 30 kırsal mahallede bulunan hanelere sebzeciliği geliştirmek amacıyla, 250 bin adet sebze fidesi dağıtımı yapıldı.

30 köyde tüm hanelere ortalama 50'şer adet domates, biber, salatalık, kavun ve karpuz fidesi hibe edilirken, bunun yanında 100 dekar alanda kavun ve karpuz ekimi de yapıldı.

Antalya'da özel olarak yetiştirilen fideler Belediye ve İlçe Tarım ekipleri tarafından köylere dağıtıldı. Diğer taraftan belirlenen çiftçilere 100 dekar alanda kavun ve karpuz ekimi için fide desteği verildi.

"Sebze üretim kültürünü yaygınlaştırmayı hedefliyoruz"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İpekyolu Belediyesi Başkan Vekili Cemil öztürk, ilçede sebze üretim kültürünü yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu proje ile ilçemizin kırsal alanında yaşayan nüfusumuzun hane ihtiyacına yönelik sebze ihtiyacını karşılamayı ve sebze üretim kültürünü yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Sebzecilik tarımın diğer dallarına göre daha fazla gelir getiren ve pazarlama problemi olmayan bir alan. Köylerde yaptığımız gözlemlerde ev önlerinde uygun yerler bulunmasına rağmen herhangi bir üretimin yapılmadığını ve sebze ihtiyacının şehirden karşılandığını gördük. Sulu tarım alanlarında sebzecilik yapılacak alanlarımız var. İlçenin fide ve fidan ihtiyacını karşılamak için üretim seralarımızı da kuracağız. Bundan sonra kendi ihtiyacımız olan sebzeyi kendimiz üretmeyi hedefliyoruz." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler