​İşgal altındaki Ramallah'ta düzenlenen silahlı eylemde 6 siyonist işgalci yaralandı.

Ramallah yakınlarındaki Ofra Yahudi Yerleşkesi civarında hızla seyreden bir araçtan açılan ateş sonucu 6 yerleşimcinin yaralandığı belirtildi.

İşgal rejimi kaynaklarının yayınladığı videoda, direnişçilerin bulunduğu aracın bir grup işgal askerine yaklaşmayı başardığı ve yakın mesafeden askerlere ateş açtıktan sonra bölgeden uzaklaştığı görülüyor.

Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu, ikisinin yarasının orta derecede ve diğer üçünün hafif olduğu, üç yaralının Kudüs’teki Hadassah Ein Kerem Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi.

Ateş açma eyleminin ardından işgal güçlerinin Ramallah toprakları üzerinde kurulu Ofra Yahudi Yerleşkesi’nin çevresini giriş çıkışa kapattığı belirtildi.

İşgal rejimi medya kaynakları, işgal ordusunun ateş açma eylemini gerçekleştirdikten sonra hızla bölgeden uzaklaşmayı başaran otomobili aradığını ifade etti.

Hamas eylemi üstlendi

Öte yandan, Hamas'tan eyleme ilişkin yapılan açıklamada, eylemin kendilerine bağlı bir birim tarafından gerçekleştirildiği belirtildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler