İşgal rejimini

İslam coğrafyası genelinde idrak edilecek "Dünya Kudüs Günü", dolayısıyla endişe ve korkuya kapılan siyonist rejim, işgalci ordularının sözcüsü aracılığıyla Bu günün İran'a has olduğunu ileri sürerek etkinliklere katılmama çağrısında bulundu.

İran İslam İnkılabı Rehberi İmam Humeyni'nin 7 Ağustos 1979’da ilan ettiği ve yarın İslam coğrafyasında idrak edilecek Dünya Kudüs Günü dolayısıyla siyonist rejim şimdiden korkuya kapıldı.

Daha önce "Büyük Dönüş Yürüyüşü"öncesinde kameralar karşısına geçen ve düzenlenecek protestolara karşı uyarıda bulunan işgalci ordunun sözcüsü Avichay Adraee, bu kez de Dünya Kudüs Günü'ne katılmama çağrısında bulundu.

Yayınlanan videosunda Arapça konuşan Siyonist Adraee, Dünya Kudüs Gününün İran'a has bir gün olduğu yalanında bulunarak İran'a karşı provokasyona çağırıyor.

Konuşmasında İran'ın Filistin meselesine, direniş güçlerine ve HAMAS'a verdiği destekten dolayı duyduğu endişeyi dile getiren Adraee, "İranlılalara ve Kudüs ordusuna inanmayın. Onlar sizin için herhangi bir düşmandan daha tehlikelidirler." ifadesini kullandı.

Adraee hadis naklederek, Vehhabiliğin kurucusu Muhammed bin Abdulvehap'tan ve İbni Teymiye"den deliller getirip Şiiliğin batıllığını ve İran'ın tehlikesini ispatlamaya çalışıyor." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler