İşgalciler Dönüş Yürüyüşü Gösterilerine ateş açtı: Bir şehid 30 yaralı

"Yüzyılın Anlaşması’na karşı birlikteyiz" sloganıyla düzenlenen Dönüş Yürüyüşü Gösterilerine işgalci çetelerin ateş açması sonucu bir Filistinli şehid oldu, 30'u da yaralandı.

Gazze Şeridi'nin doğusunda ikindiden sonra "Yüzyılın Anlaşması’na karşı birlikteyiz" sloganıyla düzenlenen Dönüş Yürüyüşü Gösterilerine işgalci çetelerin ateş açması sonucu bir Filistinli şehid oldu, 30'u da yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, 24 yaşındaki Abdullah Cuma Abdülâl’in, Rafah’ın doğusunda aldığı yaranın etkisiyle şehit olduğunu bildirdi.

Bakanlık, Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 58’inci Cumasında Gazze Şeridi’nin doğusunda düzenlenen gösterilere işgalcilerin ateş açması sonucu 4’ü çocuk ve biri sağlık görevlisi 30 kişinin de yaralandığını ifade etti.

Gazzeliler, bu hafta “Yüzyılın Anlaşması’na karşı birlikteyiz” sloganıyla düzenlenen gösterilere katılmak için Gazze Şeridi sınırı yakınlarında kurulu dönüş kamplarına akın etti.

Yerel haber kaynakları, işgalci çetelerin göstericilere ateş açtığını ve göz yaşartıcı bomba attığını aktardı.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, Filistinlilerden bugünkü gösterilere katılmalarını istemiş ve gösterilerin barışçıl olduğunu vurgulamıştı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler