İslami STK'lar Diyarbakır Şeyh Said Meydanı'nda toplanacak

İslami sivil toplum kuruluşlarının Şeyh Said'in şehadet yıl dönümünü anmak ve Mısır'daki idamlara tepki göstermek için Diyarbakır Şeyh Said Meydanında yarın biraraya gelecekleri açıklandı.

Diyarbakır'daki İslami sivil toplum kuruluşlarının, Şeyh Said'in idam ediliş yıldönümünde Şeyh Said ve dava arkadaşlarını anmak ve Mısır'daki idam kararlarına tepki göstermek amacıyla 28 Haziran Pazar günü Teravih Namazında Şeyh Said Meydanı'nda bir araya gelecekleri belirtildi.

72 Sivil toplum kuruluşunun teravih namazıyla beraber düzenleyeceği "Şeyh Said Efendi'yi Anma ve Mısır'daki İdamlara karşı İslami Duruş" etkinliğine halk seccadeleriyle davet edildi.

Yapılan açıklamada, "28 Haziran Pazar günü Şehid Şeyh Said Efendi'nin idam ediliş yıldönümünde Şeyh Said Meydanı'nda 72 STK'nin teravih namazıyla beraber düzenleyeceği "Şeyh Said Efendi'yi Anma ve Mısır'daki İdamlara karşı İslami Duruş" etkinliğine tüm kardeşlerimizi seccadeleriyle beraber Şeyh Said Meydanı'na bekliyoruz." ifadelerine yer verildi. (M. Sıddık Bilge –İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler