Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye, çıktığı yurt dışı seyahatinin Mısır'dan sonraki ikinci durağı olan Türkiye'ye bugün sabah saatlerinde ulaştı.

Heniyye ile birlikte Siyasi Birim üyelerinden Salih El-Aruri, Musa Ebu Merzuk, Nizar Ivadullah, Halil El-Hayye, Husam Bedran, hareketin dışarıdaki başkanı Mahir Salah ile bir araya geldi. 

Husam Bedran, "Bizi Filistin birleştiriyor. Görevimiz halkımıza hizmet, hedefimiz toprağımızı özgürleştirmek. Bizden önce gelmiş ve şehit olmuş liderlerimizin yolundan gidiyoruz. Esir kardeşlerimizi yüceltmek için çalışıyoruz." açıklamasını yaptı. 

Heniyye, yurt dışı seyahatine 2 Aralık'ta Kahire ziyaretiyle başlamıştı. Mısır'da kimi yetkililer ve İslami Cihad Hareketi'nin Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale'nin başkanlığındaki liderleriyle görüşmüştü. 

Heniyye, 2017'de Hamas'ın liderliğine seçilmesinin ardından Katar, Türkiye ve Malezya'yı da kapsayan ilk yurt dışı turuna çıkmış oldu.

Hamas Başkanı seçilmesinden bu yana sadece Mısır'a giden Heniye, Gazze Şeridi'nde yaşayan tüm Filistinlilerin dış ülkelere seyahat edebilmek için kullandıkları tek çıkış yol olan Kahire Uluslararası Havalimanı'nı kullandı.

Heniyye'nin yurt dışı ziyaretinin birkaç ay süreceği belirtiliyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler