“İsrail çirkin yüzünü bir kez daha gösterdi”

Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından yapılan basın açıklamasında İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarıyla çirkin yüzünü gösterdiği belirtildi, mukaddesata yapılan saldırılar kınandı.

Batman Düşünce ve İnanç özgürlüğü Platformu, basın açıklaması yaparak, siyonist İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik yaptığı saldırıları kınadı. Batman Düşünce ve İnanç özgürlüğü Platformu Dönem Sözcüsü Zahir Seven tarafından yapılan açıklamada, "Daha önce defalarca gördüğümüz gibi İsrail terör devleti, bu sefer öyle bir çirkinleşti ki kendilerinin dahi kutsal bir mekan olarak kabul etmiş olduğu Mescid-i Aksa'ya bile sırf Müslümanlarında ilk kıblesi olduğu için hunharca bir saldırıda bulundu. Tarihte Moğol istilasını hatırlatan bu insanlık dışı saldırıyı nefretle kınıyoruz." dedi.

Cübbe giymekle hakim olunmadığını söyleyen Seven, "Dünyanın neresinde olursa olsun güçlü olanların, otoriteyi eline alanların, silahları olanların; kendinden olmayanların can, mal, namus ve din gibi bütün değerlerine saldırı hakkını kendinde bulmaları insan olarak, insanlık olarak ne kadar alçalabilindiğinin apaçık göstergeleridir. Günümüz dünyasında adalet adıyla bir araya gelmiş Birleşmiş Milletler ve benzeri topluluklar şunu iyi bilsinler ki bu suçlular dünyasının başlıca müsebbibi bizzat kendileridirler. Cübbe giymekle hâkim olunmadığı gibi biz adiliz demekle de adil olunmamaktadır." şeklinde konuştu.

Seven, "Tarih defalarca şahittir ki; Kur'an'ı yakanlar veya değerini düşürmeye çalışanlar Kur'an'ın o üstün kıymetinden hiçbir şey eksiltemedikleri gibi, kendi haysiyet ve şereflerini alçaltmaktadırlar. Son olarak şunu da ifade edelim ki Müslüman coğrafyası Allah'tan başka hiç kimseden, hiçbir şeyden medet ummaz. Ancak kim bu hususta ne yaparsa kendini bu alçak suç bataklığından korumak adına yapmış olacaktır." ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler