Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Atatürk Havalimanının Yeni İstanbul Havalimanına taşınma sürecinin 5 Nisan ve 6 Nisan'ı kapsayan 45 saatlik süreçte tamamlanacağını söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı'na taşınma süreciyle ilgili açıklama yaptı. Turhan, Atatürk Havalimanının Yeni İstanbul Havalimanına taşınma sürecinin 5 Nisan ve 6 Nisan'ı kapsayan 45 saatlik süreçte tamamlanacağını söyledi.

Taşınma sırasında 4 rotadaki yollar trafiğe kapatılacak.

Trafiğe kapanacak yollar

Atatürk Havalimanı Yeşilyurt Havuzlu Kavşağı ile Mahmutbey Batı Kavşağı arası: 5 Nisan saat 22.00 ile 6 Nisan saat 23.59 arasında 26 saat trafiğe kapatılacak.

Mahmutbey Batı Kavşağı ile İstanbul Havalimanı istikameti: 5 Nisan saat 22.00 ile 6 Nisan saat 10.00 arası 12 saat trafiğe kapatılacak.

İstanbul Havalimanı ile Atatürk Havalimanı arasındaki Kuzey Marmara Otoyolu ile Basın Ekspres Yolu Mahmutbey Batı Kavşağı ile Yeşilköy Havuzlu Kavşağı istikameti: 6 Nisan gecesi saat 01.00 ile 6 Nisan saat 10.00’a kadar 9 saat trafiğe kapatılacak.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün de içinde bulunduğu Kuzey Marmara Otoyolu’nun Reşadiye Kavşağı ile Yassıören Kavşağı istikameti: 5 Nisan saat 22:00 ile 6 Nisan saat 10.00 arası gidiş-geliş yönünde 12 saat trafiğe kapatılacak.

6 Nisan 02,00'de Atatürk Havalimanı'ndan son uçuş yapılacak. 6 Nisan 14.00'te İstanbul Havalimanı'ndan uçuşlar kademeli olarak artırılacak. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler