İstanbul'da şiddetli yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi

​İstanbul’da akşam saatlerinde aniden bastıran şiddetli yağış ve fırtına hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından beklenen şiddetli yağış, akşam saatlerinden itibaren kentte etkisini göstermeye başladı.

İstanbul'un tamamına ceviz büyüklüğünde dolu yağarken, şiddetli rüzgar da görüldü. Şiddetli rüzgar nedeniyle kırılan ağaç dalları araçların üzerine düştü.  

Bazı seferler iptal edildi

Marmaray tünel çıkışında araç çıkışlarına izin verilmeyerek, marmaray seferleri iptal edildi. İstinye-Çubuklu feribot seferleri de durdurulduğu öğrenildi.

Kentte etkili olan sağanak ve dolu ana arterler ve ara caddelerde sürücülere zor anlar yaşattı. Yağış nedeniyle İstanbul Deniz Otobüsleri'nde (İDO) hızlı feribot ve dış hat deniz otobüsü seferleri yapılamadı, bazı seferler de iptal edildi.

Uçuşlarda rötarlar

Atatürk Havalimanındaki bazı seferlerde rötarlar meydana gelirken, bazı uçaklar farklı şehirlerin havalimanlarına yönlendirildi.

Türk Hava Yolları'nın Batman-İstanbul uçağı Antalya'ya, Lizbon-İstanbul uçağı İzmir'e, Erzincan-İstanbul uçağı Ankara'ya, San Francisco seferi Ankara'ya, Bişkek-İstanbul seferi Ankara'ya, Bodrum-İstanbul seferi Ankara'ya, Erzincan-İstanbul seferi Ankara, Lizbon-İstanbul seferi İzmir'e, Batman-İstanbul seferi Antalya'ya yönlendirildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı uçuşlar normal seyrinde devam ederken, uçakların inişlerinde gecikmeler yaşandı.

Yağış nedeniyle duvar çöktü

Şişli Kurtuluş'ta bulunan mezarlık duvarı akşam saatlerinden yaşanan şiddetli yağmur sonrasında büyük bir gürültüyle çöktüğü belirtildi. Bazı vatandaşlar çöken duvarın altında kaldı. Olayda yaralananlar olduğu belirtildi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler