İzmir’deki FETÖ soruşturmasına yayın yasağı

RTÜK, İzmir 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, şüpheli ifadeleri ve gizli tanık beyanlarına ilişkin yayın yasağı getirildiğini bildirdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), İzmir 2. Sulh Ceza Hakimliğince yürütülen FETö/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, şüpheli ifadeleri ve gizli tanık beyanlarına ilişkin yayın yasağı getirildiğini belirtti.

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve örgütlü Suçlar Bürosu'nun FETö/PDY'ye ilişkin soruşturmaya yönelik talebi ile İzmir 2. Sulh Ceza Hakimliğince yayın yasağı kararı alındığı belirtildi.

Açıklamada, "Soruşturmanın daha sağlıklı ve gizlilik içinde yürütülmesi, bu aşamadan sonra beyanına başvurulacak gizli tanıkların kimliklerinin gizli kalması ve delillerin karartılmasının önüne geçmek amacıyla, elde edilecek yürüyen soruşturmada ne şekilde elde edilmiş olursa olsun şüpheli ifadelerine, gizli tanık beyanının yayınlanmasına 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasa'nın 28. maddesinin 5. Fıkrası ve 5187 sayılı Basın Kanunu'nun 3. maddesinin 2. Fıkrası uyarınca soruşturma tamamlanıncaya kadar yazılı ve görsel basın, sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber ve röportaja yayın yasağı getirilmiştir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler