Kaçak kesim operasyonu

Van Büyükşehir Belediyesi ile Emniyet Müdürlüğü ekipleri kaçak kesim yapan bir depoya baskın düzenledi. Depoda hayvanların sahte mühürle normal kesim gibi gösterilerek piyasaya sürüldüğü tespit edildi.

Van Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri ile İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin ortak çalışması sonucu kaçak kesim yapan bir depoya baskın düzenledi.

Edremit ilçesine bağlı Fırat Mahallesi Bedir Sokak'ta bulunan bir depoya yapılan baskında 33 adet piyasaya sürülmek üzere hazırlanan sahte mühürlü küçükbaş hayvan ele geçirildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Osman Sevinç, şunları söyledi:

"Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olarak kaçak kesimle ilgili çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Bu kapsamda polis ekipleri ile yaptığımız ortak çalışmada Edremit İlçemize bağlı Fırat Mahallesi'nde bir depoya operasyon düzenledik. Burada kaçak olarak kesilen hayvanlar sahte mühür kullanılarak normal kesimmiş gibi piyasaya sürülüyor. Bizler de ilk defa böyle bir şeyle karşılaştık. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sağlığını hiçe sayan kaçak kesimle mücadelemiz 7 gün 24 saat devam edecek." dedi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler