Kadınlara evlilikte iletişimin önemi anlatıldı

​Bingöl’de kadınlara "Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri" konulu seminer verildi.

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından "Evlilik Öncesi Eğitim Programı"  kapsamında 52 kursiyer kadına, Aile Destek Merkezi'nde seminer verildi.

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi ASDEP görevlileri tarafından verilen seminerde, sağlıklı bir evlilik için aile içi iletişimin temel unsurları, eşler arası sevgiyi göstermenin yolları ve rol paylaşımı gibi konular ele alındı.

Periyodik olarak seminerlerin devam edeceğini belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hasip Akça, hedeflerinin binin üzerinde bayana ulaşmak olduğunu ifade etti.

Akça, "Bu seminerlerdeki amacımız, evlilik sırasında yaşanabilecek problemleri anlatmak ve aile içi bağın ne şekilde kuvvetlendirilmesini gerektiğini bayanlara anlatmak. Bu yıl içinde vereceğimiz seminerlerde hedefimiz binin üzerine bayana ulaşarak evliliğin öncesini ve evlilik dönemini anlatmak. Kurumlarımıza üst yazıda yolladık. Bu konuda talepte bulunan kurumlarda da bu seminerleri vereceğiz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler