Kahta'dan Haleplilere 4 TIR yardım

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde "Halep’e Yol Açın" kampanyası kapsamında toplanan 4 tır yardım malzemesi, Suriye’ye gönderildi.

Kahta'da, 36 sivil toplum kuruluşundan oluşan Kahta Gönüllüler Platformu'nun da destek verdiği ‘Halep'e Yol Açın' kampanyasında toplanan 4 tır yardım, İnsani Yardım Vakfı (İHH) organizesiyle Suriye'ye gönderildi

Kahta Otobüs Terminali'nde düzenlenen uğurlama törenine; Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, Kahta Gönüllüler Platformu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Yardım tırlarının uğurlanması öncesinde Kahta Gönüllüler Platformu adına açıklama yapan Eğitim-Bir--Sen Kahta Şube Başkanı Mustafa Işık, Suriye'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek şöyle konuştu: "Evrensel kötülüğün hükümferma sürdüğü günümüz dünyasında, evrensel insan aklı ve vicdanının, hiçbir siyasi, ideolojik hesap yapmaksızın Suriye'de yaşanan insanlık trajedisini reddetmesini ve bu noktada herkesin gücü ve imkanı dahilinde adım atması gerektiğine inanıyor ve bu trajediyi yaşatanları şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyoruz. Biz de Kahtalı sivil toplum kuruluşları olarak, kendi çapımızda tek yürek olabilme adına sefere çıktık. Yeniden zulme karşı direnişteyiz. Lanet olsun Suriye'de kan pazarı kuranlara. Lanet olsun Suriye'de soykırım tezgahı açanlara. Lanet olsun mazeretlere sığınıp gözünü, kulağını kapatanlara. Lanet olsun dilsiz şeytanlara. Tırlara insanlığı yükledik ve yükümüz insanlık yönümüz Halep. İyiliği yüklendik Halep'e yöneldik diyerek insanlık için, barış için, adalet için ayağa kalktık. Rabbim Hira Dağı'nın çocuklarına bir olmayı, ümmet olmayı nasip etsin."
Yapılan konuşmaların ardından 4 tıra yüklenen yardım malzemeleri dualar eşliğinde Haleplilere ulaştırılma üzere doğru yola çıktı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler