​

​Seçim çalışmaları kapsamında Diyarbakır'ın Çınar ilçesine gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kandil'e talimatı Amerika'nın verdiğini söyledi.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Çınar Çınar Belediye Başkan adayı Yusuf Durmaz’ın seçim bürosu açılışına katıldı.

Programda otobüs üzerinden halka hitap eden Bakan Soylu, PKK'nin genç kızlar üzerindeki oyunlarına dikkat çekerek, çirkefliklerini anlattı. Soylu, "13- 14 yaşındaki kızlarımızı o Murat Karayılan denilen hayvana, öteki taraftan o Cemil Bayık denilen hayvanın masalarına meze olarak sunmak istediler." dedi.

Bölgeye sık sık geldiğini söyleyen Soylu, "Doğu ve Güneydoğu’ya çok geliyorum. Hakkâri’ye sadece 30 defa gittik. Diyarbakır’a Şırnak’a, Cizre’ye kaç kere gittiğimizi bilmiyoruz. Ağrı’ya kaç kere gittiğimizi bilmiyoruz.” şeklinde konuştu.

"Yüksekova’ya yapılan havalimanına 507 kez saldırdılar"

Soylu, Yüksekova’ya havalimanı yapımı esnasında 8 vatandaşın hayatını kaybettiğini belirterek, "Bakın Çınarlılar, Yüksekova’ya havalimanı yapıldı değil mi? Tam 507 kez saldırdılar hava limanına. Millete pusula dağıttılar, esnafları gezdiler, bu havalimanından uçmayacaksınız dediler. İlk önce kim bindi biliyor musunuz? Pervin Buldan, VIP uçtu hem de VIP’den. Orda 8 insan şehit oldu, 8 evladımız. VIP’den uçtular. Ne ahlakları var ne prensipleri ne de değerlendirmeleri." ifadelerini kullandı.

"15 bin terörist vardı dağlarda, 700 kaldı"

Dağlarda 700 PKK’linin kaldığını belirten Bakan Soylu, “Bunlara yüz vermeyin. Bunlar bizi kökümüzden, ailemizden ayırmaya çalışıyorlar. Bunlar niteliksizdirler. Zaten CHP ile de ikiz kardeş oldular. Kılıçdaroğlu'nun nasıl ayak bastığı yerde ot bitmezse, bunların da ayağının bastığı yerden hayır gelmez. Siz terörü kafanıza takmayın, işinize bakın. Çocuklarınızı okutun, onları yarına hazırlayın. Memleketimizin her tarafında birer kardelen gibi hizmet yapsınlar, memleketimizin her tarafında bulunsunlar. Siz kendi işinize gücünüze bakın, terörü biz hallederiz. 15 bin terörist vardı dağlarda, 700 kaldı. Bahar da onları da temizleyeceğiz. Siz merak etmeyin, size kimsenin musallat olmasına fırsat vermeyeceğiz, bilmenizi istiyorum.” dedi.

"Kandil’e talimatı Amerika verir"

PKK’nin ipinin Amerika ve Avrupa’nın elinde olduğunu vurgulayan Soylu “Terör örgütü robot gibidir. Ne vekili vardır ne de belediye başkanı. Oradan talimat verirler, oradan yönetirler. Kandil’e de talimatı Amerika verir, Avrupa verir, ipi onların elindedir. Bizim ipimiz kimsenin elinde değil, sizin elinizdedir.” dedi. (Vedat Aydın-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler