Eğitim-Bir-Sen Şırnak İl Şube Başkanı Abdullah Çatı, Cizre'de kız öğrencilerine yönelik cinsel istismar iddiası üzerinden sendikalarının hedef alındığını belirterek, "Kaostan beslenen zihniyetin sendikamıza dil uzatması hadsizliktir." dedi.

Cizre Merkez Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısının kız öğrencilerine yönelik cinsel istismar iddiaları üzerinden sendikalarının hedef alındığını belirten Eğitim-Bir-Sen Şırnak İl Şube Başkanı Abdullah Çatı, "Eğitim-Bir-Sen olarak söz konusu kişinin görevden uzaklaştırılmasını ve yasal sürecin ivedilikle yapılmasını talep ettik. Bu olay üzerinden oluşturulmak istenen kirli algıyı, sendikamıza atılan iftirayı kabul etmiyoruz." dedi.   

Geçtiğimiz günlerde, Cizre Merkez Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı B.E'nin kız öğrencilerine cinsel istismarda bulunduğu iddiası öne sürüldü. Şikâyet üzerine B.E, başlatılan soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırıldı.   

Olayın ardından, Eğitim Bir-Sen üyesi olan B.E’nin sendikası tarafından korunduğu iddialarına ilişkin yazılı açıklamada bulunan Abdullah Çatı, haberdar oldukları andan itibaren olayın takipçisi olduklarını ve söz konusu kişinin yasalar çerçevesinde gerekli cezaların alınması için talepte bulunduklarını söyledi.

"Çocuklarımızı ideolojik saplantıları üzerinden devşirenlerin duruşumuza dil uzatması hadsizliktir"  

Söz konusu olay üzerinden kirli hesapların yapıldığını belirten Çatı, "Kirli emelleri olanlar, hak aramaktan ziyade, mal bulmuş mağribi gibi sağa sola saldırarak kamuoyuna infiale neden olacak paylaşımda ve açıklamalarda bulunmaktadır. Ülkemizin, ilçemizin huzur ve güven ortamına yıllardır kasteden, okullarda çocuklarımızı ideolojik saplantıları üzerinden devşiren, daha düne kadar kadınlarımızın eline pankart verip, 'Biz kimsenin namusu değiliz.' diyen, Silopi'de kadınlarımızı birbirine zincirleyip tesettürü ve çarşafı esaret olarak gösteren, LGBT'nin yaptığı faaliyetleri destekleyen ve meşru gösteren, kaos ve infialden beslenen bir zihniyetin Eğitim-Bir-Sen'in duruşuna ve kimliğine dil uzatması hadsizliktir. "ifadelerini kullandı

"Kaos ortamı oluşturulmak isteniyor"

Okulun Rehberlik servisinin gizlilik ilkelerini ihlal ettiğini, çocuk ile ailelerinin ideolojilerine malzeme yapıldığını ve Eğitim-Bir-Sen’in hedef alınmasıyla kaos ortamı oluşturulmak istendiğinin altını çizen Çatı, "Öğrencilerin vermiş olduğu dilekçelerin rehberlik servisince gizlilik ilkeleri üzerinden ailelerin ve çocuklarımızın teşhir edilmeden yürütülmesi gerekirken, gizlilik ilkesini ihlal ederek çocuklarımızı ve ailelerini kendi ideolojilerine malzeme yaparak kaostan beslenen birtakım art niyetli çevrelere servis eden sorumluların (Rehberlik Servisi) tespit edilerek gerekenin yapılmasının takipçisi olacağız. Bu olay yeniden göstermiştir ki, toplumda ve kamu görevlileri nezdinde karşılığı olmayan, gün geçtikçe eriyen ve yok olmaya mahkûm olan bu ideolojik çetelerin derdi çocuklarımız değil, yok olmaya mahkûm olan ideolojik gelecekleridir." şeklinde konuştu.

"İddia edilen taciz olayının takipçisiyiz"

Çatı, son olarak şunları kaydetti:

"Eğitim-Bir-Sen Şırnak Şubesi olarak, oluşturulmak istenen algıyı, Eğitim Bir Sen'e atılan iftirayı kabul etmiyoruz. İddia edilen taciz olayının takipçisiyiz. Yasal ve idari soruşturmanın şeffaf ve adil bir şekilde yürütüleceğine inancımız tamdır. Bir yanlış varsa, dün olduğu gibi, bugün de bu yanlışın karşısında olacağız." (Ahmet Uçar – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler