Kapanan yolda zorlu hasta kurtarma operasyonu

Van'da kardan dolayı yolları kapanan ve hastaneye kaldırılamayan hamile kadın, 6 saatlik bir çalışmanın ardından hastaneye kaldırıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, Bahçesaray ilçesinde kardan dolayı yolları kapanan ve hastaneye kaldırılamayan hamile Necla Hazır'ı, 6 saatlik zorlu bir çalışmanın ardından hastaneye ulaştırdı.     

Kaşıkçılar Mahallesi sakinlerinin haber vermesi üzerine Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Daire Başkanlığına bağlı karla mücadele ekipleri, yaklaşık 6 saatlik bir çalışma ile mahalle yolunu açarak sağlık ekiplerinin hastaya ulaşmasını sağladı.

Çığ tehlikesine rağmen gece saat 02.30 sıralarında başlayan çalışma sabah saatlerine kadar sürdü. Doğum hastası olduğu belirlenen 25 yaşındaki hasta kadın, Bahçesaray Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Ayrıca kentte iki gündür etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Başkale ve Saray ilçelerine bağlı mahalle yollarında mahsur kalan çok sayıda araç ve vatandaş ekiplerin yardımıyla kurtarıldı.

Don olayının da görüldüğü kentte, yol açma ve tuzlama çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler