Kaymakam Safitürk'ün katledilmesine kınama

Mardin STK Platformu, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Derik Belediyesinde görevlendirilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün katledilmesini kınadı.

Mardin Sivil Toplum Kuruluşları (STK) platformu, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Derik Belediyesinde görevlendirilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün katledilmesini kınadı.

Memur-Sen, MÜSİAD ve İlim Yayma Cemiyeti'nin aralarında bulunduğu 46 STK, Kaymakam Safitürk'ün katledilmesine tepki göstererek, saldırılara hiç kimsenin boyun eğmeyeceğini vurguladılar.

STK'lardan yapılan açıklamada, "Terör, cinayet ve saldırılarında her gün çıtayı biraz daha yükselterek bölgeyi yaşanamaz hale getirmeye ve buradaki insanların bölgeden kaçmalarını sağlamaya çalışıyor. Mayınlar, bombalar, tuzaklanmış araçlar ve patlayıcılarla iş yerlerini, çarşıları yolları ve toplu yaşam alanlarını tahrip edip kamu düzenini bozuyor. Ancak insanlarımız teröre inat, burada, kendi evlerinde, iş yerlerinde, kurumlarında, meydanlarında, sokaklarında ve okullarında kalmaya devam edecek; teröre boyun eğmeyecektir." denildi.

Yapılan saldırıların halka zarar verdiği vurgulandığı açıklamada, "Bu vahşi ve kirli oyunun parçası olanlara ve destekçilerine bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; bu yol çıkmaz sokaktır. Bu saldırılar ile gittikçe daha çok nefret ve öfkeyi üstünüze çekiyor ve lanetleniyorsunuz. Bu saldırılar burada yaşayan halka sadece zarar vermektedir. Bu saldırıları yapanlar bu halkın dostu olamaz. Düşün artık bu halkın yakasından. Halkımız bu olayları yapanlara prim vermeyecek, teröre boyun eğmeyecek ve huzurlu, güvenli yarınlar için umudunu yitirmeyecektir. Mardin STK Platformu olarak bu vahşi cinayeti işleyenleri şiddetle kınıyor, halkın huzur ve güvenliğine kast edenlerin emellerine ulaşamayacağını bir kez daha ilan ediyoruz." ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler