Bağlar Belediyesi, ilçenin uzun yıllara dayanan alt yapı ve üst yapı sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesine bağlı Kaynartepe Mahallesinde uzun süredir yenilenmediği için günlük ulaşımda görüntü kirliliği oluşturan sokakta sağlıklaştırma çalışması yapıldı.

İki gün önce Kaynartape Mahallesi’nde esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, mahalle muhtarı İlhami Altun’un ilettiği sorunların çözümü için belediye ekiplerine talimat verdi. Sokağın parke taşları yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Mahalle ziyareti sırasında kendisine aktarılan sorunun çözülmesi için Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine talimat veren Beyoğlu, uzun süredir yenilenmediği için günlük ulaşımda görüntü kirliliği oluşturan sokağın aynı gün içerisinde sağlıklaştırılmasını sağladı.

Ekiplerin çalışmasıyla çukurların oluştuğu Kaynartepe Mahallesi 258'inci sokak temizlenip parke taşlarıyla revize edilerek güzel bir görünüm kazandırıldı.

Muhtarlık bürosunun da bulunduğu bölgede özellikle yağışlı günlerde zorluklar yaşadıklarını belirten Kaynartape Mahalle Muhtarı İlhami Altun, belediyenin bu kadar kısa zamanda sorunu çözmesinin vatandaşa karşı verilen değerin göstergesi olduğunu söyledi.

Altun, "Muhtarlığımız önü önceden parke taşı yapılmıştı ancak çökmüştü. Sağ olsun başkanımıza talebimizi ilettik, aynı gün içerisinde tamamladılar. Çok memnun kaldık. Mahalle halkım adına kendisine teşekkür ediyorum. Birkaç hizmet talebimiz daha var, onları da ilettik. İnşallah onlar da çözüme kavuşturulur." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler