Kazada hayatını kaybeden 7 tarım işçisi Mardin'de defnedildi

Sakarya'nın Hendek ilçesinde fındık işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu hayatını kaybeden 7 kişinin cenazesi, memleketleri Mardin'de defnedildi.

Sakarya'nın Hendek ilçesinde fındık işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu hayatını kaybeden 5'i kadın ve çocuk 7 kişinin cenazesi, memleketleri Mardin'de kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildiler

Sakarya'nın Hendek ilçesinde fındık işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu yaşamını yitiren Şengül Akman (50), Nildanur Akman (13), Çiçeği Çapat (39), Bahar Çağatay (15), Bedran Çağatay (54), Faruk (38) ve Gülistan Boz'un (18) cenazesi, Mardin'in Kızıltepe ilçesi girişinde bulunan Hububat Ticaret Merkezi Şerif Kahraman Camii'ne getirildi.

Cenaze namazları, Mardin Müftüsü İsmail Çiçek, Şırnak Müftüsü Ramazan Tolan ve Kızıltepe Müftüsü Mahsun Taşçı tarafından kıldırıldı.

Cenaze namazına AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mustafa Yaman, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Ahmet Odabaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gülistan Boz'un tabutuna gelinlik duvağı, Şengül Akman'ın tabutuna da yazma diye tabir edilen başörtüsü konulurken Akman'ın çocukları namaz boyunca annelerinin tabutuna sarılarak ağladıkları görüldü.

Kılınan cenaze namazını ardından cenazeler toprağa verilmek üzere Mardin'in Ömerli, Kızıltepe ve Yeşilli ilçelerine gönderildi.

Kazada oğlu Faruk Boz ile torunu Gülistan Boz'u kaybeden Mehmet Boz, 4 torunun da kazada yaralandığını belirterek cenazeye katılanlara şükranlarını sundu.

"Yeni ev yapmak için 6 çocuğuyla fındık toplama gitmişti"

Atatürk Mahalle Muhtarı Yavuz Kandemir ise 3'ü erkek 6 çocuk babası Faruk Boz'un yakın arkadaşı olduğunu ve kendine yeni bir ev yapmak için fındık toplamaya gittiğini belirterek şunları söyledi:

"Ne yazık ki dün vahim bir kazada 7 canımızı kaybettik. Canlarımız bugün geldi. Toplu kılınan cenaze namazının ardından Atatürk Mahallesi'nde ikamet eden Faruk Boz ile kızını defnediyoruz. Faruk Boz, benim çocukluk arkadaşımdı. 6 çocuğu vardı. Badana işinde çalışıyordu. Yardıma muhtaç, fakir biriydi. Kendisi 38 yaşında, kızı 18 yaşındaydı. Tam evlilik çağındaydı kızı. Ne yazık ki onları kaybettik. O acıyı yaşıyoruz. Geçimlerini sağlamak ve eski evlerini yıkıp kendilerine yeni bir ev yapmak istiyorlardı. 6 çocuklu bir aile, burada iş bulamadıkları için batıya yöneliyorlar. Allah rahmet eylesin, milletimizin başı sağ olsun." dedi.

"Kızının tedavi masrafları için gitti"

Ömerli ilçesinin Kocasırt köyünde kızıyla yan yana defnedilen Şengül Akman'ın da karaciğer nakli olan 17 yaşındaki kızı Emine Akman'ın tedavi masraflarını karşılamak için fındık toplamaya gittiği öğrenildi.

Bedran Çağatay ve kızı Bahar Çağatay, Kızıltepe ilçesi Atatürk Mahallesi Ğerabılmê yolu üzerindeki mezarlığa, Faruk Boz ile kızı Gülistan Boz ise Şenyurt yolu üzerinde bulunan Sanayi Mahallesi Mezarlığına,  Çiçeği Çapat Yeşilli ilçesi Kütüklü Mahallesi mezarlığına, Şengül Akman ile Nildanur Akman'ında Ömerli ilçesi Kocasırt Mahallesi'ndeki mezarlığa defnedildiler.

Bedran Çağatay kızı Bahar Çağatay, ile yeğeni Çiçeği Çapat'ın taziyeleri Berçem Mahallesi'ndeki Esen Kahraman (Aluca) taziye evinde, Faruk Boz ile Gülistan Boz'un taziyeleri Atatürk Mahallesi 635 Sokak'ta kurulan çadırlarda, Şengül Akman ile Nildanur Akman'ın taziyeleri ise Ömerli ilçesinde kabul edilmeye başladı.  (Mehmet Aslan- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler