KDP: Saldırılar ve  istikrarsızlığın başlıca sebebi PKK'dir

TSK'nın Şengal'e düzenlediği hava saldırısının ardından yazılı bir açıklama yapan KDP, saldırıların başlıca sebebinin PKK'nin bölgedeki varlığı olduğuna işaret edilerek PKK'nin bölgeden çekilmesi gerektiği belirtildi.

Irak Kürdistanı partilerinden KDP, yaptığı yazılı açıklama ile PKK güçlerinin Şengal'den çekilmesi gerektiğini belirtti.

TSK'nın, Şengal Dağı'nda düzenlediği hava saldırılarını ardından KDP'nin Parlamento Grubu tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Saldırıda 5 peşmergenin hayatını kaybettiği, 9'unun da yaralandığının hatırlatıldığı açıklamada, bölgedeki istikrarsızlığının nedenini PKK olduğunu vurgu yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi: "Saldırıdan kaygı duyduğumuzu belirtiyor, Kürdistan topraklarına, peşmergeye ve Kürdistan vatandaşlarına yönelik her türlü saldırıyı reddediyor ve kınıyoruz. Ancak şu gerçeği de göz ardı etmemek gerekir ki bu saldırılar ve istikrarsızlığın başlıca sebebi PKK güçlerinin bölgedeki varlığıdır. Bu güçlerin burada kalmaya devam etmesi, saldırı ve istikrarsızlığın sürmesine neden oluyor. Bu yüzden en kısa zamanda PKK güçlerinin bölgeyi boşaltması gerekmektedir ki Şengal felaketinden sonra halk korkmadan yeni bir yaşama başlayabilsin." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler