Kemal Kılıçdaroğlu’na Suç duyurusu

Şanlıurfa AK Parti kadın kolları başkanı Aysel Göncü ve beraberindeki üyeler, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundular.

AK Parti kadın kolları başkanı Aysel Göncü ve beraberindeki üyeler Şanlıurfa adliyesine gelerek, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundular.

Göncü ve beraberindeki gurup, Partisinin 35. Olağan kongresinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kullandığı sözlerinden dolayı, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundular.

Burada bir açıklama yapan Göncü; "Kılıçdaroğlu'na tavsiyemiz artık bir ana muhalefet liderine ve devlet adamlığına yakışan bir duruş ile siyaset yapmasıdır Bu toprakların değerlerine biraz saygısı varsa, milyonlarca sivili katleden, milyonlarcasını da yurdundan eden katil Esed'in arkasında durmaz." Dedi

Göncü,"30 yılı aşkın bir süredir PKK terör örgütünün öldürdüğü binlerce canı, yakıp yıktığı şehirleri görmezden gelerek, PKK'yi Filistinlilerle bir tutan ve özgürlük savaşçısı olarak belirten bildirileri desteklemez. Kürt halkının baskılarından yıldığı PKK'yi, PYD'yi, ve YPG'yi vatanını kurtarmak için örgütlenen bir oluşum, demez." şeklinde konuştu. (Mustafa Gül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler