Kendisinden 10 gündür haber alınamayan şahıs ölü bulundu

Batman'da 10 gündür kendisinden haber alınamayan M. Salih Tünçer, silahla vurulmuş halde ölü bulundu.

Batman merkez Seyitler Mahallesi'nde ikamet eden ve oto galericilik yapan Mehmet Salih Tünçer (48) bir alacağını almak için 9 Eylül günü saat 15.30 sıralarında evden çıkmış ve kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Tünçer'in, 13 KE 182 plakalı kamyoneti (hafif ticari aracı) 7 gün önce Batman Çayı kenarında terk edilmiş halde bulunmuştu. Kamyonette kan ve 3 kurşun izine rastlanmıştı.

Tünçer'in ailesi, kamyonetin bulunduğu Şerbetli köyü ile Batman Çayı ve çevresinde kendi imkânlarıyla arama çalışmaları başlatmıştı.

Tünçer'in cenazesi, bu sabah saatlerinde, Silvan-Bitlis yolu Batman Çayı üzerinde Malabadi Köprüsü yakınlarında bulundu.

Tünçer'in kardeşi Edip Tünçer, ağabeyinin cenazesinin köylüler tarafından bulunduğunu söyledi.

Kardeş Tünçer, "Ağabeyimin cenazesini Malabadi Köprüsü'ne 4-5 kilometre mesafede, bir su kanalının içerisinde bulmuşlar. Silahla vurulmuş. Cenazesini önce Silvan Devlet Hastanesine götürmüşler. Daha sonra otopsisi yapılmak üzere cenaze aracıyla Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesine getirdik." dedi.

5 çocuk babası Tünçer'in cenazesinin, otopsi işlemlerinin ardından memleketi Batman'da toprağa verileceği öğrenildi. (Mehmet Sait Çelik – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler