Kerç Boğazı'ndaki gemi yangınında 4 Türkiye vatandaşı öldü

Kerç Boğazı'nda önceki gün alev alan 2 gemide bulunan 4 Türkiye vatandaşının hayatını kaybettiği açıklandı.

Kerç Boğazı'nda önceki gün alev alan 2 gemide bulunan 4 Türkiye vatandaşının hayatını kaybettiği, 4 Türkiye vatandaşının ise kayıp olduğu açıklandı.

Dışişleri Bakanlığı yangında 4 Türkiye vatandaşının hayatını kaybettiğini, 8 Türkiye vatandaşının kurtarıldığını açıkladı. Açıklamada kayıp olan 4 Türkiye vatandaşının arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kerç Boğazı yakınlarında 21 Ocak 2019 tarihinde, Maestro ve Candy adlı Tanzanya bayraklı iki gemide meydana gelen yangın felaketinde, aralarında vatandaşlarımızın da bulunduğu her iki gemi mürettebatından hayatını kaybedenler olduğu üzüntüyle öğrenilmiştir.

Kazanın haber alındığı ilk andan itibaren, yakından takip edilen olayda, ilk belirlemelere göre toplam 16 Türk mürettebattan 8'i kurtarılmış, 4’ü ise vefat etmiştir. Kayıp olan 4 vatandaşımız için ise arama-kurtarma çalışmaları devam etmektedir.

Bu elim kazada vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Diğer taraftan, müteveffaların cenazelerinin en kısa sürede ülkemize getirilmesi için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz.

Kerç Boğazı'nda 21 Ocak'ta Tanzanya bayraklı iki gemi arasındaki yakıt transferi sırasında yangın çıkmış, olayda 14 kişi hayatını kaybetmiş, 12 kişi kurtarılmıştı. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler