Kıbrıs’taki Belediyelerle işbirliği yapılacak

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) Başkanı ve Adana Çukurova Belediye Başkanı da olan Soner Çetin, Kıbrıs’taki belediyelerle kardeşlik protokolü hazırlandığını belirterek, bazı projelerde Kıbrıs’la el ele vermek ve eğitim çalışmaları yapmak istediklerini söyledi.

Çukurova (Adana), Mezitli (Mersin), Kemerhisar (Niğde), Seyhan (Adana), Karataş (Adana), Toprakkale (Osmaniye) ve Yıldıztepe (Niğde) belediyelerinden başkan, başkan yardımcıları ve meclis üyelerinden oluşan bir ekiple DABB adına KKTC'ye giden Başkan Soner Çetin, 24 belediyenin üyesi olduğu Kıbrıs Belediyeler Birliği ile kardeşlik protokolü imzalamak üzere anlaştıklarını belirtti. Kardeşliğin sözde kalmayacağını belirten Başkan Soner Çetin, "Hemen her alanda işbirliği yapacağız" dedi.

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli tarafından gezi nedeniyle bir teşekkür plaketi takdim edilen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve beraberindekiler daha sonra Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros'la bir araya geldiler. Kuzey Kıbrıs'ın ticari ve sanayi potansiyeli hakkında konuk ekibe brifing veren Toros, işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti ve "Çukurova ve DABB'ın Kıbrıs'ta artık bir kapısı var" derken Çetin de "Projeler hazırlayacağız" ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler