Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, seçim güvenliği için tüm tedbirleri aldıklarını belirterek, "Bir tek vatandaşımızın tırnağına zarar gelmesini kabul edemeyiz." dedi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Birecik ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi. İlçede yapılan yatırımlar, muhtarların talepleri ve seçim güvenliği konusunun görüşüldüğü toplantıda muhtarlara hitap eden Vali Erin, seçim güvenliği için tüm tedbirlerin alındığını belirterek muhtarların da güvenlik güçlerine yardımcı olmasını istedi. Erin, bir tek vatandaşın tırnağına bile zarar gelmesini kabul edemeyeceklerini söyledi.

Muhtarlar toplantısı öncesi Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Erin, Birecik Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya ile makamında bir süre görüştü. Görüşmenin ardından toplantının yapıldığı salona geçen Erin, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, İl İdare Müdürleri ve Bölge Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen muhtarlar toplantısına başkanlık etti.

İlçe merkezi ve köylerde yapılan yatırımlar ile seçim güvenliğine yönelik konuların gündemde olduğu toplantının açılış konuşmasını yapan Erin, kamu hizmetleri, yatırımlar ve seçimlere yönelik alınan güvenlik tedbirleri konusunda muhtarların talep ve beklentilerini dile getirmelerini istedi. Açılış konuşmasının ardından muhtarlara söz veren Erin, muhtarların ilettiği talepleri hem not aldı hem de doğrudan ilgili idare müdürlerine söz hakkı vererek talepleri değerlendirdi.

Toplantı sonunda bir konuşma yapan Erin, Şanlıurfa'nın bölgedeki illerin en önemlisi olduğunu, Suriye ile 220 kilometre sınır hattı olan ve dünyanın gözünün olduğu bir şehir olduğunu söyledi. Son dönemlerde bölge ülkelerinde yaşanan gelişmeler karşısında Şanlıurfa'nın öneminin bir kat daha arttığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetimindeki sürede en çok yatırımın Şanlıurfa'ya yapıldığını aktaran Erin, "Bu kadar büyük bir kaynağa rağmen kırsal mahallelerimizin yol ve su gibi temel sorunları hala yaşıyor olması, takip edilmesi gereken bir problemdir. Bugüne kadar bunların çözülmesi gerekiyordu. Ancak bir yandan da hak vermek gerekiyor. Şanlıurfa Türkiye'deki en büyük 7'inci ilidir. Diğer illerle kıyaslandığında en fazla köyü ve mahallesi olan, en fazla yol ağı olan illerin de başında geliyor. Bin 500'ye yakın mahallesi, mezralarla birlikte 5 bine yakın yerleşim birimi olan bir şehir. Dünyanın değişim dönüşümü, vatandaşın bir telefon ekranından tüm dünyadaki gelişmeleri görebiliyor olmasından dolayı muhtarlarımız da bu medeni ihtiyaçların hepsini talep ediyorlar ve hepsinin bir an önce yerine gelmesini istiyor. Ancak takdir edersiniz ki, olanaklar tüm sorunları bir anda çözmeye yeterli değil. Birtakım kriterleri dikkate alarak, kaynakları en verimli şekilde kullanarak bu problemleri tüm köy ve mahallelerde çözmek için çalışmak, uğraşmak gerekiyor." dedi.

Konuşmasının sonunda, yapılacak mahalli seçimlere yönelik güvenlik tedbirlerine değinen Erin, muhtarların huzur ve güveni sağlamaya yönelik sağduyulu davranmasını istedi. Muhtarların toplumda sözü geçen, yapıcı, uzlaştırıcı ve bir araya getirici olduğunu kaydeden Erin, "Birecik'te seçim öncesinde ve sonrasında bir tek vatandaşımızın tırnağına zarar geldiği haberini duymak istemiyoruz. Son derece medeni insanların yaşadığı bir yer olan Birecik'te seçimlerin demokratik olgunlukla tamamlanması için herkesin görevini layıkıyla yerine getirmesini istirham ediyorum." dedi. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler