Kimyasal madde şakası 12 öğrenciyi zehirledi

Gaziantep'te bir ortaokul öğrencisinin şaka amacıyla arkadaşlarının suyuna kimyasal madde atması sonucu 12 öğrenci zehirlendi.

Gaziantep'in Şehitkâmil ilçesinde bir ortaokul öğrencisinin şaka amacıyla arkadaşlarının içtikleri suya kimyasal madde atması sonucu 12 öğrenci zehirlendi.

Olay, Şehitkâmil ilçesi Güvenevler Mahallesi'ndeki Mahmut Hümayün Ortaokulunda meydana geldi. İddialara göre, öğrencilerin teneffüse çıktığı esnada sınıfta kalan öğrenci M.A, şaka amacıyla sınıf arkadaşlarının su mataralarına yeni ürünlerin nemlenmesini ve küflenmesini önlemek için kutuların içerisine konulan kimyasal maddeyi attı.

Teneffüs bitiminde sınıfa dönerek, mataralarındaki suları içen öğrenciler de mide bulantısı, kusma ve yüksek ateş şikâyetleri başladı. Öğretmenler ve okul idaresi, hemen durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Haber verilmesi üzerine okula gelen sağlık ekipleri, zehirlenme belirtisi gösteren 12 öğrenciyi ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere götürdü.

Okulda yapılan araştırmada bir öğrencinin, arkadaşlarının mataralarına kimyasal madde attığını tespit etti. Okul arkadaşlarının hastanelik olmasına neden olan ve adı açıklanmayan öğrencinin ailesi okula çağırılarak uyarılırken, 12 öğrenci tedavilerinin ardından taburcu edildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler