Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, yarın Malatya'da hâkim karşısına çıkacak.

Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel hakkında açılan ve Malatya Ağır Ceza Mahkemesinde görülmesine karar verilen davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Yakınca Spor Salonu'nda görülecek duruşmaya Kışanak ve Tuncel'in katılması bekleniyor.

Hatırlanacağı üzere, sanıklar hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan dava dosyasının güvenlik gerekçesiyle Malatya Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesi kararı alınmıştı.

İddianamede, Kışanak hakkında "silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" ve "terör örgütü propagandası yapmak" gibi suçlardan 57 yıl 6 aydan 230 yıl 6 aya kadar, Tuncel hakkında ise "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından 23 yıl 6 aydan 95 yıla kadar hapis cezası isteniyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler