Kızılay’dan çocuk tutuklulara yardım

Kızılay Şanlıurfa Şubesi, kentte bulunan E tipi kapalı Cezaevi'nde kalan ihtiyaç sahibi çocuk tutuklulara maddi yardımda bulundu.

Şanlıurfa E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu müdürü İbrahim Denizhan'ı ziyaret eden Kızılay Şube Başkanı Av. Ahmet Elçi, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü ve Kızılay Genel Başkanlığımızla yapılan protokol ile, Ceza infaz kurumlarında bulunan çocuklardan, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilenlerin, güvenli bir şekilde ailelerine ulaştırılması ve maddi yetersizliği nedeniyle il dışından çocuğunu ziyarete gelemeyen aile üyelerinden birine, çocukları ile ilişkilerini güçlendirmek amacıyla, maddi yardım yapılarak çocukların cezalarının infazı sonrası topluma yeniden kazandırılması kapsamında maddi destek vereceklerini söyledi.

Kızılay'ın dil, din, ırk ayrımı yapmadan her kesime yardım eden uluslararası bir yardım kuruluşu olduğunu belirten Başkan Elçi, amaçlarının ihtiyaç sahibi her insana ulaşmak olduğunu sözlerine ekledi.

İlgili kurumlara seslenerek "Bir yerde yardıma muhtaç, mağdur durumda, zor şartlar altında yaşayan insanlar varsa, lütfen bizi de bilgilendirin." diyen Başkan Elçi," bizi yardıma muhtaç ailelerden haberdar edin ki, hemen vatandaşlarımıza sahip çıkalım. Bizim Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında kayıtlı çok insan var. Bir de bunların dışında kırsal kesimde yardıma muhtaç insanlarımız olabilir. Sizler bu konuda bizi arayın, bizler de yardımcı olalım." dedi.

Dünyanın neresinde olursa olsun mazlumun ve mağdurun yanında yer almayı ilke edindiklerini kaydeden Başkan Elçi, "Irk, Türk, Kürt, Arap ayrımı yapmadan, mazlum, mağdur, muhtaç kim olursa olsun, yanında yer almaya karar verdik." diye konuştu.

Şanlıurfa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İbrahim Denizhan ise ihtiyaç sahibi çocuk tutukluların tespitinin yapıldığını, maddi yardımdan yararlanacak olan tutuklu çocuklar ve aile üyelerine yapılan yardımdan dolayı Başkan Elçi'ye teşekkür etti.

Ziyarette Kızılay Şube Başkanı Av.Ahmet Elçi, Genel Sekreter Şahban Kılıç, Muhasip Üye Fehmi Çakır hazır bulundu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler