Kızıltepe Rahmet Gıda Bankası faaliyet raporunu açıkladı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yardım faaliyetlerinde bulunan Rahmet Gıda Bankası, 2 aylık faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Kızıltepe'de (Qoser) yetim ve muhtaç ailelere yaptığı yardımlarla bilinen Rahmet Gıda Bankası, 2 aylık faaliyet raporunu açıkladı. Raporda, Mart ve Nisan ayı içerisinde 120 aileye gıda paketi, 81 aileye un, 5 aileye de nakdi olmak üzere toplamda 13 bin 46 TL değerinde yardımda bulunulduğu açıklandı.

İki aylık zaman diliminde 206 aileye 13 bin 46 TL değerinde yardımda bulunduklarına dikkat çeken Rahmet Gıda Bankası Başkanı Mehmet Şirin öz, "Rahmet Gıda Bankası olarak, Mart –Nisan ayı içerisinde 120 aileye gıda paketi, 72 aileye 25 kg' lık un, 9 aileye 50 kgun yardımında bulunduk. Ayrıca Avrupa Yetim-Der'in kardeş aile projesi kapsamında gönderdiği bin 160 TL nakdi yardımı 5 aileye ulaştırdık." dedi.

"Masum çocukların yüzlerindeki tebessümü görmek lazım"

En büyük sevincin yetim ve muhtaçları sevindirmek olduğuna vurgu yapan Başkan öz, "Dünyadaki en büyük sevincin yetim ve muhtaç aileleri sevindirmek olduğunu düşünüyorum. Çünkü Peygamber Efendimiz (sav) yetim ve muhtaçlara çok ehemmiyet verirdi. Bizde bu şiarla yola çıktık ve bu şiarla hizmet ediyoruz. özellikle hayırseverlerin yaptığı yardımların yanında bir de bizzat dağıtım yaptığımız esnada bizlerle iştirak etmeleri önemlidir. Çünkü duymak ve görmek bir olmuyor. özellikle yardım yapıldığı esnada o masum çocukların yüzlerindeki tebessümü görmek lazım." ifadelerini kullandı.

Açıklamanın sonunda hayırseverlere ve üyelerine teşekkür eden öz, "Buradan sizin aracılığınızla bizleri yalnız bırakmayıp yetim ve muhtaç ailelere verilmek üzere bağışta bulunan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Ayrıca hizmet aşkıyla her çağrımızla işini gücünü bırakıp yetim ve muhtaç ailelerin tespitinde olsun yardım dağıtımında olsun paketlemede olsun yani tüm üye ve gönüllülerimize en içten duygularımla teşekkür ediyorum. Yaptıkları bu hayır faaliyetleri yüce Rabbim'in kabul etmesini diliyorum." diye konuştu. (Mehmet Aslan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler