Kızıltepe’de “DUR” ihtarına uymayan bir kişi öldürüldü

Kızıltepe’de meydana gelen patlamadan sonra olay mahalline yakın bir yerde polislerin 'Dur' ihtarına uymayarak kaçmak isteyen bir kişi açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde dün yaşanan ve 10'u polis toplamda 24 kişinin yaralandığı patlamadan sonra ilçede gerginlik devam ediyor.

Patlamadan sonra olay mahalline yakın bir yerde polislerin 'Dur' ihtarına uymayarak kaçmak isteyen bir kişi açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, olaydan sonra tarihi İpekyolu üzerinde oluşturulan arama noktasına yaklaşan sivil bir araç, polisin dur ihtarına uymayarak polisten kaçmak istedi.

Polisler tarafından açılan ateşte araçtaki 16 yaşındaki Mazlum Turan aldığı kurşunlarla ağır yaralandı. Kızıltepe Devlet Hastanesine kaldırılan Mazlum Turan yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetti.

Hastaneye akın eden Turan'ın yakınları ise, Mazlum Turan'ın canlı tavuk satışı yaptığı ve ehliyetsiz araç kullandıkları için polisten kaçtığı iddiasında bulundular.(Mehmet Aslan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler