Kızıltepe’de fidan dikimi yapıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Orman Haftası etkinlikleri kapsamında 100 adet fidan dikimi yapıldı.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Orman Haftası etkinlikleri kapsamında 100 adet fidan dikimi yapıldı. Artuklu Üniversitesi öğrencilerinin toplum hizmeti dersi çerçevesinde TEMA Vakfı ve Kızıltepe Çevre Gönüllülerinin desteğiyle Anafartalar ilk ve ortaokulu bahçesinde fidan dikimi yaptı.

Fidan dikimine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, Kızıltepe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürü Mehmet Ali Demir, Mardin Artuklu Üniversitesi öğretim Görevlisi Mehmet Fatih Erdolu, Artuklu Üniversitesinden gelen öğrenciler ve okul öğrencileri katıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az," Orman haftası dolayısıyla okulumuzun yaptığı bu güzel faaliyete katıldık. Çevre bilincini geliştirmek çocuklarımıza bunu aşılamak, ileriye dönük çevre gelişimini sağlamak amacıyla okul müdürümüz güzel bir faaliyet düşünmüşler. Üniversite öğrencilerimizin böyle bir projede yer alması ayrıca bizi sevindirmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Programa katılan Mardin Artuklu Üniversitesi öğretim Görevlisi Mehmet Fatih Erdolu ise şöyle dedi: "Biz Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi bölümü olarak topluma hizmet dersi kapsamında toplum yararına olabilecek bir takım etkinlikler planlayıp düzenliyoruz. Bu bağlamda Kızıltepe'de bir okulumuzda bir ağaçlandırma çalışması planladık. Çevre gönüllüleri Derneği, TEMA vakfı ve Orman il müdürlüğünün desteği ile okulumuzda ağaçlandırma çalışması gerçekleştirdik." dedi. (Mehmet Aslan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler