Kızıltepe’de yangın tatbikatı

Mardin Kızıltepe ilçesinde İtfaiye Grup Amirliği tarafından, Devlet Hastanesi personellerine yönelik yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Kızıltepe Devlet hastanesi Sivil Savunma Uzmanı Hanefi Kaymaz ve Kızıltepe İtfaiye Grup Amiri Davut Aslan'ın koordinesinde düzenlenen Yangın Eğitim Ve Söndürme Tatbikatı, kontrollü bir şekilde uygulamalı olarak başarıyla gerçekleştirildi.

Yapılan yangın tatbikatına Kızıltepe Devlet Hastanesi Baştabibi Fethullah Kayan ile tüm hastane personeli katıldı.

Yapılan yangın tatbikatıyla ilgili açıklamada bulunan Kızıltepe İtfaiye Şube Müdürü Davut Aslan şunları söyledi:

"Bugün Kızıltepe devlet hastanesi personellerine yönelik yangın eğitim ve söndürme tatbikatı gerçekleştirdik. Tatbikata baştabibimiz olmak üzere hemen hemen tüm personel katıldı. Uygulamalı olarak yaptığımız tatbikatta yangın söndürme, tüp söndürme ve olası yangın tehlikeleri hakkında bilgi verdik. Tatbikatta olası bir yangında personellerin daha soğukkanlı olabilmesi için de, uygulamalı olarak yangın söndürme işlemi yaptık. İtfaiye yetkilileri olarak kamu kurum ve kuruluşlarına, istekleri halinde tatbikatlar yapmaya hazırız. Tatbikatlarla kişiler kendi içindeki korkuyu attıkları gibi, aynı zamanda olası bir yangın durumunda nasıl davranacaklarını öğrenmektedirler." dedi. (Mehmet Aslan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler