Kocaeli’de şiddetli yağış uyarısı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yetkilileri, etkili olabilecek şiddetli yağışlar öncesi vatandaşları uyardı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yetkilileri 29 Eylül Salı günü başlayıp 30 Eylül Çarşamba gecesine kadar sürmesi beklenen şiddetli yağış için Kocaelili vatandaşları uyardı.

Büyükşehir belediyesi yetkilileri, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre özellikle Kandıra ilçesinde etkili olacağı tahmin edilen şiddetli yağışların, metrekareye 100 kilograma kadar artabileceğini belirterek, vatandaşların, ani sel, su baskını, yıldırım ile yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları gerektiği konusunda uyardı.

İtfaiye ve İSU ekipleri bazı tedbirler aldı

İtfaiye yetkilileri, oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı vatandaşların 110 numaralı telefondan ulaşılması istedi.

İSU Genel Müdürlüğü ekipleri de yine nöbetçi ekipler ile hazır halde bekletiliyor. İSU'da motopomp ve dalgıçlar da olaylara müdahale amacıyla hazır bekletiliyor. İSU'ya acil durumlarda 185 numaralı hattan ulaşılabilecek. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler