Kocaelili öğrenciler Adıyaman'ı gezecek

"Biz Anadolu'yuz" projesi kapsamında Adıyaman'a gelen Kocaelili öğrenciler, kenti gezecekler.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan "Biz Anadolu'yuz" projesi kapsamında Adıyaman'a gelen Kocaelili öğrenciler, kentin tarihi yerlerini gezecekler.

Kentin tarihi yerleri ile manevi değeri olan Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi'ni gezecek olan öğrenciler, burayı çok beğendiklerini ve Adıyaman'da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.

Havaalanından geldikten sonra bir otelin toplantı salonunda Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı'yla bir araya gelen öğrencilere, kentin tanıtımı yapıldı.

Kalkancı, "Biz Anadolu'nun sahipleriyiz. Türkiye'nin 81 ilinin birbirlerini daha iyi tanıyabilmesini, kültürel ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesini, bizi biz yapan değerlerin daha iyi tanınmasını, özellikle de öğrencilerimizin memleketin her köşesini daha iyi tanımasını istiyoruz. Adıyaman; huzur, barış ve kardeşliğin şehridir. İnsanların birbirlerini sevgi ve hoşgörüyle kabullendiği bir şehirdir. Küslüklerin, dargınlıkların, öfkenin son derece nadir rastlandığı, birbirlerini sevip sayarak birlikte yaşadıkları bir şehirdir." dedi.

Kocaeli'nden gelen öğrenciler ise "Bu, farklı yerlerin kültürlerini ve tarihi yerlerini gezme fırsatı bulduğumuz güzel bir projedir. Bu proje kapsamında gezdiğimiz için çok mutluyuz." ifadelerini kullandılar. (Cemil Özdaş - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler