Köklü Değişim Dergisinden İLKHA’ya ziyaret

​"Müslümanlar Olarak Bizler Tek Ümmetiz" başlıklı bir konferans düzenlemek için Diyarbakır’a gelen Köklü Değişim Dergisi’nden bir heyet, İLKHA’yı ziyaret etti.

"Müslümanlar Olarak Bizler Tek Ümmetiz" başlıklı bir konferansa katılmak üzere Diyarbakır’a gelen Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar ile Köklü Değişim Dergisi yazarları Abdullah İmamoğlu ve Aydın Usalp İLKHA’yı ziyaret etti.

İLKHA Diyarbakır Bölge Müdürü Osman İçli tarafından karşılanan heyet, İLKHA Genel Müdürü Mahmut İrtem’le görüştü.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyarette, bu akşam düzenlenecek olan konferansa İLKHA da davet edildi.

Yapmış oldukları ziyaret hakkında açıklamalarda bulunan Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar, Müslümanlar olarak tek bir ümmet olduklarını belirtti.

Akşam düzenlenecek olan konferans hakkında da konuşan Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Kar, “Bu akşam ‘Müslümanlar Olarak Bizler Tek Ümmetiz’ başlıklı bir konferans düzenlenecek. Konferansta İslam kardeşliğinin önemi ve İslam ümmeti birliğinin, vahdetinin önemi anlatılacak. Genel olarak Türkiye’deki Müslümanların içerisinde bulunduğu durum; ayrılıklar, milliyetçilik, ırkçılık, gayri İslam fikirlerle bölünmüş, parçalanmış olması ve aynı zamanda tüm İslam coğrafyasında Müslümanların paramparça olması vahdeti, birliği zaruri hale getiriyor. İslam ümmeti tek bir ümmet olması zaruri hale getiriyor. Bizler Müslümanlar tek ümmetiz. Bugün de İLKHA’yı ziyarete geldik, Allah razı olsun bizi ağırladılar.” şeklinde konuştu.

Yapılan ziyaretten duydukları memnuniyetlerini dile getiren İLKHA Genel Müdürü Mahmut İrtem ise Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar ve Köklü Değişim Dergisi yazarları Abdullah İmamoğlu ile Aydın Usalp’a teşekkürlerini iletti. (M. Hüseyin Temel, Emrah Deniz – İLKHA)  

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler