Köln Başkonsolosluğunda 15 Temmuz darbe girişimi etkinliği

FETÖ'nün geçtiğimiz yıl 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla Almanya'nın Köln şehrindeki Başkonsoloslukta etkinlik düzenlendi.

15 Temmuz darbe girişimin yıl dönümü dolayısıyla Köln Başkonsolosluğunda sivil toplum kuruluşlarının önderliğinde “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” buluşması düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin gurbetçilere hitaben bir konuşma yaptı.

Devletin içine sızmış ipleri kimin elinde olduğu bilinmeyen FETÖ’cülerin emellerine ulaşamadığını söyleyen Engin,"15 Temmuz'da ne oldu. Hâlâ bu soruyu kendimize soruyoruz. Belki de Cumhuriyet tarihimiz,  en yakın tarihi en karanlık gecesinde nelerle karşılaştık, hangi hain planlar o akşam hedefe konuldu ve nasıl şekil verilmeye çalışıldı gördük." dedi.

Darbe gecesi konsolosluk önünde toplananlara hitaben, "Şu anda nasıl bir karanlık bir an yaşıyor ve bilinmezlik içinde isek, emin olun yarın, Türkiye hep birlikte çok güzel bir aydınlıkla aydınlanacak ve yeni bir güneş doğacak." ifadelerini söylediğini hatırlatan Engin, "O gece devletin içine sızmış olan FETÖ hainleri amaçlarına ulaşamadı. İpleri kimin elinde, kimin kucağında oturduğu bilinmeyen bu hainler amaçlarına ulaşamadılar." dedi. (Mehmet Kurt- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler