Kürdistan Komela İslami Partisi Gençlik Kollarından oluşan bir heyet, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde bulunan Susa Şehitliğini ziyaret etti.

Peygamber Sevdalıları Platformunun Pazar günü "Hak ve Adalet Peygamberi Hz. Muhammed" temasıyla düzenleyeceği kutlu doğum etkinliğine katılmak üzere Diyarbakır'a gelen Kürdistan Komela İslami Partisi Gençlik Kollarından bir heyet, Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Yolaç köyünde bulunan Susa Şehitliğini ziyaret etti.

Komela İslami Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Dr. Bestoon Hama Salih ve Duhok il Başkanı Abdülbari Emin'in yer aldığı heyeti, HÜDA PAR Silvan İlçe Gençlik Kolları Teşkilatı ve PKK'nin Susa katliamında 4 oğlunu şehit veren Mustafa Fidancı karşıladı.

İlk olarak PKK ve JİTEM tarafından katledilen 33 şehidin kabrini ziyaret eden heyete, şehitlerin hayatlarından kısa kesitler anlatıldı. Daha sonra şehitlikten ayrılan heyet, 1992 yılında PKK tarafından içerisinde 10 Müslüman'ın vahşice katledildiği Susa Camii'yii ziyaret etti.

Ziyaret esnasında duygulu anlar yaşayan heyet, yapılan duanın ardından ilçeden ayrıldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler