Köprü geçişlerindeki cezalar silinecek

​TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Cezalı köprü geçişleri konusunu geçici madde ile kökten çözeceğiz." açıklamasında bulundu.

Köprü geçişlerinde ceza yiyen vatandaşlarla bir araya gelen TBMM Başkanı Binali Yıldırım, önemli açıklamalarda bulundu.Y ıldırım, cezaların affedileceğini, paraların da iade edileceğini açıkladı.

Yıldırım, şunları söyledi:

"26 bin 744 adet cezanın yaklaşık 20 milyonu tahsil edilmiş. Diğerlerinin de tahsilatı için tebligat hazırlanmış. Buradaki arkadaşlarımızı dinledikten sonra şuna kani oldum, devlet gerekli duyuruları yapmamış. Ulaştırma Bakanlığı yeni bir düzenleme yapmalı. Mağduriyet yaşayan on binlerce vatandaşla ilgili düzenleme yapılması gerekir. Bu işle ilgili inşallah düzeltici işlem yapacağız. Karayolları Kanunu'na geçici bir madde koyarak bu işi kökten çözeceğiz. Bu cezaların yazıldığı günde, bu düzenlemenin Meclis'ten geçtiği güne kadar olan bütün cezaların affedilmesi. Birinci iş bu. İkincisi dava açılırsa bu davaların düşmesi, feragat edeceksiniz. Bu cezalar kaldırılınca davalardan feragat edilecek. Ödenmiş olanlar da mart sonuna kadar müracaatları halinde ödedikleri paralar geri ödenecek."(İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler