Köy çocuklarına spor malzemesi dağıtıldı

Batman'ın Gercüş ilçesine 48 kilometre uzaklıkta bulunan köyde eğitim gören çocuklara spor malzemesi hediye edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Badminton Federasyonunun birlikte yürüttüğü 'Orda Bir Köy Var Uzakta' projesi kapsamında Batman'ın Gercüş ilçesine 48 kilometre uzaklıkta bulunan Yemişli (Botıka) köyüne gidilerek proje kapsamında öğrencilere raket, top, file, dikme ve spor malzemesi hediye edildi.

Malzeme dağıtım töreninde konuşan Gercüş Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Soyvural, amaçlarının tüm köy okullarına ayırım yapmadan destek olmak olduğunu söyledi.

Soyvural, "Köy okullarımız spor destekleriyle adeta yeniden hayat buluyor. Yemişli köyümüzde 250 öğrenci eğitim ve öğretim görüyor. Zaman zaman bu köyümüze spor malzemesi desteği sunuyoruz. Bugün Bakanlığımız ve Badminton Federasyonunun gönderdiği spor malzemesini verdik. Emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ederiz." diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren ise köy okullarını önemsediklerini söyledi. Eren, "Sadece merkez ve ilçelerinde değil, tüm köylerimize spor hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Federasyonlarımızla sürekli irtibat halinde çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler