Batman'ın Kozluk ilçesinde hayvan hırsızlığı yaptıkları belirlenen 6 kişi tutuklandı.

Batman'ın Kozluk ilçesinde son bir ayda düzenlenen operasyonlarda hayvan hırsızlığı yaptıkları tespit edilen 6 kişi yakalanarak cezaevine gönderildi.

Kozluk ilçe merkezi ve köylerinde son yıllarda artan hırsızlık olayları vatandaşları tedirgin ediyor. Besicilerin yıllarca verdiği emeği bir çırpıda çalan hırsızlar, büyük mağduriyetlere yol açıyordu.

Vatandaşlar, söz konusu hırsızlık olaylarını gerçekleştirenlerin bölgeyi iyi tanıyan bir şebeke tarafından gerçekleştirildiğini ve yetkililerin söz konusu şebekeyi bulmasının daha fazla mağduriyet yaşanmaması adına ehemmiyet arz ettiğini dile getiriyorlardı.

Konuyla ilgili Jandarma ve polisin yaptığı tahkikat ve çalışmalar sonucu 6 kişi yakalandı.

Konuyla ilgili İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Kozluk İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği tarafından ilçemizde son bir ay içerisinde meydana gelen küçükbaş, büyükbaş hayvan hırsızlıkları ile ilgili yapılan araştırmalar neticesinde toplam 6 şüpheli şahıs yakalanmış ve adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir." denildi. (Muhammed Said Aksoy - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler